Słowo na niedzielę.

Czasu u mnie w tym tygodniu jak na lekarstwo. Na bieganie także. W tej materii nic się nie zmieniło od poprzedniego. Żeby jednak godnie go zamknąć, powtórzyłam dystans sprzed tygodnia.  Nie o tym jednak chciałam dzisiaj pisać. Bo trening jak trening – podobny do innych, dla przyjemności biegania, bez kontrolowania tempa. Za to dużo myślenia. I mocne postanowienie, że nadchodzący tydzień upłynie pod znakiem treningów. Cel to 65 km. I mam nadzieję, że mnie z tego rozliczycie. Nie od dziś wiadomo, że publiczne deklaracje zobowiązują jak mało co.

Prawie tygodniowa biegowa abstynencja nie zrobiła mi dobrze. Tak bardzo weszło mi już w krew to moje bieganie, że nie potrafię usiedzieć długo bez ruchu. Spacer po bułki to nie to samo. Wiem, że przecież zawsze są poranki, można wstać z kurami i godnie powitać dzień biegając właśnie. Ja jednak nie lubię wychodzić na trening bez śniadania i kawy. Tak już mam i to się pewnie nie zmieni.
Jak już wspominałam za tydzień mam start na 10 km., a do każdego startu podchodzę dość poważnie. Nie mam jeszcze na koncie imprezy na tym dystansie, a więc szczególnie zależy mi na złamaniu 52 minut z tegorocznego półmaratonu.
A teraz mały off – topic. W związku z coraz wyższymi temperaturami, poszukuję nowego odzienia. Nowe buty już są, ale potrzebuję dobrego stanika, koszulki/topu i nowych spodenek. W przyszłym tygodniu planuję zatem wyprawę do sklepów sportowych, poprzedzoną solidnym research’em (zajawiam, że o tym będzie osobny wpis).

 • http://biegnewiecjestem.wordpress.com/ biegnewiecjestem

  Rozliczymy. Możesz być pewna :-)

 • http://twojezwyciestwo.wordpress.com/ twojezwyciestwo

  Ciekawa jestem, co dla siebie wybierzesz; ja, im dłużej biegam, tym bardziej jestem przekonana, że dla biegaczki najważniejszą częścią garderoby jest porządnie dobrany sportowy stanik, następnie buty, później cała reszta.
  Pozdrawiam,
  Agnieszka

  • http://www.blogger.com/profile/18337660682517794661 Magda

   Zgadzam się Aga – stanik i buty to podstawa! Z doborem tego pierwszego mam jednak największy problem i to jest mój priorytet na liście zakupów :) Pozdrawiam.

 • http://biegnewiecjestem.wordpress.com/ biegnewiecjestem

  Cel na zeszły tydzień zrealizowany?

  • http://www.blogger.com/profile/18337660682517794661 Magda

   Prawie, ale przyszło mi walczyć z infekcją, to wolę nie obciążać dodatkowo organizmu. Cel pozostaje jak najbardziej aktualny…

 • http://www.blogger.com/profile/09220986179888179778 Anna Liwia

  Kupiłam sobie ostatnio super spodenki w Decathlonie i rewelacyjnie mi sie w nich biega – polecam, są krótkie i bardzo lekkie, biodrówki, w ogóle nie czuć, że cokolwiek masz na sobie, idealne na upały. do tej pory biegałam w getrach i to jest niebo a ziemia jeśli chodzi o komfort i lekkość, polecam :) Kosztują ok 80 zł

 

Your browser is out of date. It has security vulnerabilities and may not display all features on this site and other sites.

Please update your browser using one of modern browsers (Google Chrome, Opera, Firefox, IE 10).

X