o nas

 

madzia

Magda

 

Biega odkąd pamięta. W zamierzchłych czasach reprezentowała szkołę w sztafetach przełajowych i biegu na 600 metrów. Podczas jednego z takich biegów wspięła się nawet na drugi stopień podium, a jej pierś dumnie zdobił srebrny medal. Od tego czasu polubiła bieganie, a do zakochania dzielił ją zaledwie jeden krok.

Kiedy kilka lat temu, pełna admiracji, oglądała zmagania biegaczy podczas poznańskiego maratonu, obiecała sobie, że kiedyś dołączy do tego zacnego grona. Udało jej się to w 2011 roku, kiedy na metę wbiegła po 4 godzinach i 17 minutach. To osobiste zwycięstwo nad ciałem i ułomnościami ducha rozbudziło jej apetyt na więcej. Dziś ma za sobą już 6 maratonów, a najlepszy przebiegła w czasie 3:27 h. Marzy o królewskim dystansie w Tokio, Nowym Jorku i kilku innych miejscach rozsypanych po świecie. W nielicznych wolnych chwilach ucieka (biegnie) w świat literatury- najchętniej wybiera tę współczesną i faktu, a kilka razy do roku klasykę.

W drodze do drugiego maratonu postanowiła dać upust twórczym aspiracjom, prowadząc bloga o bieganiu i sprawach okołobiegowych.

 

 

 

zosia

Zofia

 

Wszystko zaczęło się w wieku 15 lat, dość niewinnie, bardzo krótkimi rundkami w parku. Kiedy bieganie zaczęło być coraz większą częscią jej życia, pojawiły się myśli o poważniejszych dystansach.

Padło na rok 2010. To wtedy pobiegła swój pierwszy w życiu półmaraton oraz pół roku później maraton, obydwa w Poznaniu. Tym samym udowodniła sobie, ze chcieć to móc. Dwa lata później odnalazła swoją biegową (i nie tylko) siostrę Magdę i to dzięki niej rozpoczęła największą przygodę swojego życia „Kobiety biegają“.

Na swoim koncie ma już trochę półmaratonów i maratonów. Uwielbia biegiem zwiedzać świat, dlatego maratony pobiegła już m.in. w Rzymie, Berlinie, Paryżu czy Barcelonie. W biegu jej dobrze, dlatego nie zamierza się zatrzymywać…

 


 

Pielęgnacja

Agnieszka – właścicielka SPA w poznańskim SPOT. Kosmetolog, absolwentka Wyższej Szkoły Pielęgnacji Zdrowia i Urody w Poznaniu. Cechuje ją otwartość i wrażliwość, a wyróżnia łatwość nawiązywania kontaktów. Relacje z ludźmi traktuje jak cenne doświadczenie. Ambitnie podchodząca do życia i pracy. Skrupulatna w każdym działaniu. Z chęcią dzieląca się swą wiedzą nie tylko na tematy związane z regeneracją ciała i twarzy. W czasie wolnym ćwiczy Pilates, uwielbia nurkować. Chce zwiedzić świat i przebiec maraton.

 

Fotografia

Małgorzata – absolwentka fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Na co dzień biega przede wszystkim z aparatem, ale nie stroni od stroju biegowego, w którym coraz śmielej przemierza kolejne kilometry. Pasjonuje ją dobra kuchnia i z oddaniem poświęca się stylizacji i fotografii jedzenia. Jej prace można znaleźć w magazynie  Food&Friends. Autorka sesji biegowych na blogu Kobiety biegają. Jej artystyczne portfolio, można znaleźć na TU

 

Dietetyka

Aga  – absolwentka Biologii na Imperial College London. Podczas rocznego pobytu na Uniwersytecie w Lund w Szwecji prowadziła badania dotyczące wpływu prebiotyków na rozwój otyłości. Obecnie studiuje dietetykę na University of Hertfordshire. Czasami zdarza się, że ma wolne chwile. Wtedy w pełni oddaje się swoim pasjom: gotowaniu, bieganiu i podróżowaniu.