Słowo na niedzielę.

Czasu u mnie w tym tygodniu jak na lekarstwo. Na bieganie także. W tej materii nic się nie zmieniło od poprzedniego. Żeby jednak godnie go zamknąć, powtórzyłam dystans sprzed tygodnia.  Nie o tym jednak chciałam dzisiaj pisać. Bo trening jak trening – podobny do innych, dla przyjemności biegania, bez kontrolowania tempa. Za to dużo myślenia. I mocne postanowienie, że nadchodzący tydzień upłynie pod znakiem treningów. Cel to 65 km. I mam nadzieję, że mnie z tego rozliczycie. Nie od dziś wiadomo, że publiczne deklaracje zobowiązują jak mało co.

Prawie tygodniowa biegowa abstynencja nie zrobiła mi dobrze. Tak bardzo weszło mi już w krew to moje bieganie, że nie potrafię usiedzieć długo bez ruchu. Spacer po bułki to nie to samo. Wiem, że przecież zawsze są poranki, można wstać z kurami i godnie powitać dzień biegając właśnie. Ja jednak nie lubię wychodzić na trening bez śniadania i kawy. Tak już mam i to się pewnie nie zmieni.
Jak już wspominałam za tydzień mam start na 10 km., a do każdego startu podchodzę dość poważnie. Nie mam jeszcze na koncie imprezy na tym dystansie, a więc szczególnie zależy mi na złamaniu 52 minut z tegorocznego półmaratonu.
A teraz mały off – topic. W związku z coraz wyższymi temperaturami, poszukuję nowego odzienia. Nowe buty już są, ale potrzebuję dobrego stanika, koszulki/topu i nowych spodenek. W przyszłym tygodniu planuję zatem wyprawę do sklepów sportowych, poprzedzoną solidnym research’em (zajawiam, że o tym będzie osobny wpis).

Share :
You may also like
Budapest Maraton – sztafeta dwuosobowa
Imprezy biegowe - O bieganiu - Running
#1505, czyli Salomon Ultra-Trail Hungary
Imprezy biegowe - Running
6 komentarzy
 • maj 3,2012 at 19:39

  Kupiłam sobie ostatnio super spodenki w Decathlonie i rewelacyjnie mi sie w nich biega – polecam, są krótkie i bardzo lekkie, biodrówki, w ogóle nie czuć, że cokolwiek masz na sobie, idealne na upały. do tej pory biegałam w getrach i to jest niebo a ziemia jeśli chodzi o komfort i lekkość, polecam :) Kosztują ok 80 zł

 • kwi 30,2012 at 19:39

  Cel na zeszły tydzień zrealizowany?

  • maj 2,2012 at 14:53

   Prawie, ale przyszło mi walczyć z infekcją, to wolę nie obciążać dodatkowo organizmu. Cel pozostaje jak najbardziej aktualny…

 • kwi 24,2012 at 19:59

  Ciekawa jestem, co dla siebie wybierzesz; ja, im dłużej biegam, tym bardziej jestem przekonana, że dla biegaczki najważniejszą częścią garderoby jest porządnie dobrany sportowy stanik, następnie buty, później cała reszta.
  Pozdrawiam,
  Agnieszka

  • kwi 25,2012 at 11:03

   Zgadzam się Aga – stanik i buty to podstawa! Z doborem tego pierwszego mam jednak największy problem i to jest mój priorytet na liście zakupów :) Pozdrawiam.

 • kwi 23,2012 at 21:11

  Rozliczymy. Możesz być pewna :-)

Leave a Comment