Trzy lata (z) Kobiety biegają

Autorką wszystkich zdjęć jest Małgosia Opala (www.fotoaktywne.pl)

1DSC_5561

MAGDA

Kiedy trzy lata temu zakładałam blog Kobiety biegają nie przypuszczałam, że każdego miesiąca będzie notował kilkadziesiąt tysięcy odsłon. Początki blogowania nie napawały optymizmem- wchodziły na niego jedynie jakieś zbłąkane internetowe dusze (albo M. nabijał wejścia, żeby nie było mi smutno). Śmieję się, że Kobiety biegają jest moim pierwszym dzieckiem, które przez ostatni rok zaniedbałam na rzecz tego drugiego. Bieganie i blog zjawiły się w moim życiu w najbardziej odpowiednim momencie, kiedy byłam już bardzo zrezygnowana szukaniem tej wymarzonej pracy. W tym miejscu dziękuję Zosi, która przez cały rok sprawowała pieczę nad sprawami blogowymi, wytrwale dbała o regularność spotkań biegowych i brała udział w setkach biegów, które później relacjonowała na łamach bloga. Mam nadzieję, że wkrótce będę mogła poświęcić nieco więcej życia na bieganie i blogowanie bo widok różowych koszulek podczas biegów ulicznych, wszystkie miłe wiadomości i Wasze wsparcie utwierdzają nas, że warto poświęcić każdą minutę i robić to w przekonaniu, że jest dobrze zainwestowana bo czas to największy kapitał. Dzięki Wam Drodzy Czytelnicy wciąż mamy niesłabnącą siłę, aby biegać i pisać. Dziękujemy.

1DSC_7499

1DSC_7921

ZOSIA

Nie wiem kiedy to się stało, ale Kobiety biegają już od TRZECH lat! Wspólnie z Magdą stwierdziłyśmy, że to dobra okazja ku temu, aby zrobić małe podsumowanie. Z moją tendencją do rozpisywania się, o blogu mogłabym pewnie napisać małą książkę, ale to zostawię sobie na później. Dziś będzie krótko i na temat!

Tworzenie tego wpisu zaczęłam od spisania słów, które kojarzą mi się z blogiem. Wymieniłam je poniżej i myślę, że nie potrzebują większego tłumaczenia.

motywacja

radość

realizacja marzeń

szczęście

największa przygoda życia!

ludzie

przygoda

ambicja

lepsza organizacja dnia

biegi

podróże

miłość [do biegania]

wiara w siebie

satysfakcja

znajomi

pomoc innym

dużo uśmiechu

obowiązki

wyzwania

piękne widoki

nowe miejsca

natura

zdrowie

praca

Poza tym dzięki blogowi jak i naszym spotkaniom biegowym poznałam bardzo dużo wspaniałych osób, poznałam wielu z Was osobiście i myślę, że właśnie dla takich chwil warto było zgodzić się na propozycję Magdy i dołączyć do tego projektu.

Oczywiście last but not least Kobiety biegają to przede wszystkim przyjaźń! Wiele osób pewnie nie wie, że i my się poznałyśmy dzięki KB. Fanpage założony przez Magdę był tak ciekawie prowadzony, że zaczęłam go śledzić i dość aktywnie komentować. I tak się stało, że pewnego dnia umówiłyśmy się na wspólny bieg nad Maltą. Piętnaście kilometrów minęło niczym dwa, a cały trening oczywiście przegadałyśmy, jakbyśmy znały się od lat. Wtedy do mnie dotarł, że mamy naprawdę bardzo wiele wspólnych cech i że będziemy się dobrze dogadywać. Dzisiaj wiele osób pyta, czy jesteśmy siostrami i coś chyba w tym jest… ;) Liczę na to, że przed nami kolejne lata pisania, jeszcze więcej ciekawych projektów, wyjazdów, biegów, zawodów i przygód. Obiecuję, że będziemy się starać, aby to co robimy, robić jak najlepiej! Dzięki Wam wszystkim za ten czas! <3

1DSC_5794

1DSC_5828

2

Share :
You may also like
Athens Halfmarathon 2019
Imprezy biegowe - O bieganiu - Running
Relacja z niesamowitego półmaratonu w Chrzypsku Wielkim
Running
10 komentarzy
 • lis 19,2014 at 12:58

  siły i kolejnych kilometrów :)

 • lis 7,2014 at 10:56

  Po pierwsze – sto lat! Biegania, Waszej przyjaźni i bloga :)
  Ja w Waszym blogu uwielbiam przede wszystkim do, że piszecie o konkretach. Nie wrzucacie wpisów o niczym, każdy wnosi coś ciekawego, dzięki czemu świetnie się Was czyta. Nie piszecie codziennie, więc z niecierpliwością czekam na kolejne wpisy. Cieszę się, że trafiłam kiedyś w to miejsce i mam nadzieję, ze w końcu poznam Was osobiście :)

  Pozdrawiam! Magda „z zakrętu na Niepodległości” ;) Zosia powinna wiedzieć o kogo chodzi ;)

  • Zosia
   lis 7,2014 at 13:34

   Wiem, wiem ;) Bardzo dziękujemy. To właśnie dla takich słów warto pisać. I dobrze wiedzieć, że ktoś czeka na nasze posty z niecierpliwością. Pozdrawiamy!!!

 • lis 7,2014 at 07:30

  Gratuluję dziewczyny i życzę dalszych sukcesów!

 • lis 6,2014 at 17:19

  brawo dziewczyny :) wszystkiego dobrego na kolejne lata :) fajnie, że jesteście !!! :) dzięki !

  • Zosia
   lis 7,2014 at 13:38

   Dziękujemy!

 • lis 6,2014 at 17:15

  To o Was przeczytałam w gazecie pierwszy raz. Był to dzień przed półmaratonem w Poznaniu. Dzięki, że jesteście!

  Ps 1. Mam nadzieję, że kiedyś w końcu uda mi się dotrzeć na spotkanie biegowe!
  Ps 2. Gdzie zdjęcie ze świeczką '3′ ? :>

  • Zosia
   lis 7,2014 at 13:38

   Malwa, wczorajsze wyjazdy pokrzyżowały plany, ale nadrobimy świętowanie i będzie świeczka! Dzięki, że jesteś z nami :)

 • Ane
  lis 6,2014 at 16:59

  Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! ;) Życzę Wam kolejnych kilometrów w nogach, jeszcze więcej czytelników no i może uda się kiedyś zorganizować duży bieg tylko dla bab?
  (też myślałam że jesteście siostrami :P)

  • Zosia
   lis 7,2014 at 13:39

   Jesteśmy prawie siostrami ;) A co do biegu, to mamy sporo planów na kolejne [trzy]dzieści lat! :) Dzięki raz jeszcze!

Leave a Comment