I jak tu nie biegać! W tych kilku, nieco przewrotnych słowach Beata Sadowska zawiera całą esencję biegania.
W kolejnych rozdziałach książki dziennikarka oprowadza czytelnika po swoim prywatnym świecie biegania. Gdyby ta książka wpadła w moje ręce kilka lat temu, to istnieje spore ryzyko, że po jej przeczytaniu, z marszu (a właściwie z biegu) zapisałabym się na swój pierwszy maraton. Ta niespełna 300 stronicowa publikacja składa się z kilkunastu krótkich rozdziałów napisanych żywym i barwnym językiem. Na próżno jednak szukać tu skomplikowanej nomenklatury biegowej i porad w stylu “jak przebiec maraton z prędkością światła”. I dobrze, bo książkę czyta się jednym tchem. Wiele rozdziałów zwieńczonych jest krótką rozmową z trenerem Kubą Wiśniewskim, który równie lekkim językiem, bez technicznych zbędności dzieli się swoją wiedzą i wytrwale odpowiada na wszystkie nurtujące Beatę pytania.
Co najbardziej urzekło mnie w lekturze I jak tu nie biegać? Z pewnością sama autorka, która okazała się ciepłą, czarującą i zwariowaną osobą (w najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu), świadomą swoich słabości i ograniczeń. Z każdej strony czuć, że Beata biega dla siebie i przyjemności, a nie dla kolejnych życiówek, personal bestów i spółki. W wielu poglądach jestem sojuszniczką Beaty.
[gap height=”25″ /]
Mnie najbardziej podobały się barwne opisy maratonów, w których autorka miała szczęście wystartować bo o wielu z nich głęboko marzę (ach Florencja, ach Nowy Jork, ach Tokio). Wszystkie rozdziały są  bogato ilustrowane zdjęciami z prywatnego archiwum autorki.
Z każdej strony bije autentyczna pasja i miłość do biegania. To książka, która motywuje i inspiruje. Dawno też nie miałam okazji mieć w swoich rękach równie ładnie wydanej publikacji. Wszystko to składa się na bardzo przyjemną, lekką i szybką jak Paula Radcliffe lekturę. I jak tu nie biegać, co?
[gap height=”25″ /]
Książkę możecie kupić tu:
[gap height=”25″ /]
Wpisując kod Biegaj35 na pozostałe książki otrzymacie 35% rabatu!
[gap height=”25″ /]
Mamy dla Was także 3 egzemplarze książki od Wydawnictwa Otwarte z autografami Beaty Sadowskiej. Wystarczy tylko, że napiszecie w komentarzu na naszym Facebooku (pod wpisem linkującym do tego postu) w kilku zdaniach Wasz najwspanialszy bieg/śmieszną sytuację biegową/lub mrożącą krew w żyłach przygodę podczas biegania. Wasza krótka opowiastka musi zaczynać się lub kończyć zdaniem I jak tu nie biegać. Na Wasze historie czekamy do niedzieli 23.03.2014 r. Wspólnie z Zosią wyłonimy 3 najlepsze opowiastki.