Endorfins overdosed!

Strasznie nie mogę doczekać się półmaratonu. W tym tygodniu muszę się bardzo powstrzymywać, żeby nie wychodzić codziennie na treningi, choć tak mnie korci.
Zaczęłam nawet intensywnie ćwiczyć podbiegi i tempówki, a jutro planuję bardzo długie, leniwe wybieganie, które nazywam wycieczką biegową. Ponieważ moja wiara w osiągnięcie celu jest wprost nieproporcjonalna do entuzjazmu, który mnie nie opuszcza, zaczęłam stosować pewne mantry i wizualizować sobie mój mały sukces (dla przypomnienia półmaraton poniżej 2 godzin) No i obiecałam sobie, że jeśli się uda, to nagrodzę się nowiutkimi, wypasionymi, kolorowymi butami.
Niesamowicie czuję też oddech wiosny na plecach, mój strój treningowy zredukowałam o jedną warstwę i oczyma wyobraźni widzę jak za dwa miesiące będę celebrować wieczorne biegi z promieniami słońca delikatnie muskającymi ciało. I pomyśleć, że jeszcze niedawno zaklinaliśmy rodzimymi wulgaryzmami nieznaczny epizod syberyjskiej zimy. Nieoficjalnie zima poszła w niepamięć i obchodzi nas już tyle co zeszłoroczny śnieg.

Jestem pewna, że za kilka miesięcy będziemy utyskiwać na pustynne upały i pragnienie doskwierające podczas treningów, więc cieszmy się przyjemnym stanem przejściowym między -20 a + 35. Polski klimat ma to do siebie, że nieobce mu ekstrema pogodowe, a nam pozostało się nauczyć z tym żyć i opracować strategie przetrwania na różne okoliczności pogody i przyrody też :).
Ps. Co powiecie na motywujące plakaty? Projekt własny jednego z nich poniżej.

 

Share :
You may also like
Zestaw ćwiczeń wzmacniających dla biegaczy
Running - Trening
„Biegi długodystansowe“ pod lupą.
Trening
2 komentarze
  • mar 12,2012 at 19:55

    To prawda. Ja mam regenerację przymusową czyt. brak czasu. Ale w sobotę dałam sobie wycisk, więc mam sumienie spokojne :) Pozdrawiam.

  • mar 12,2012 at 10:29

    W tym tygodniu muszę się bardzo powstrzymywać, żeby nie wychodzić codziennie na treningi, choć tak mnie korci – rozmawiałem dziś rano z koleżanką właśnie o tym, co napisałaś że wielu to dotyka, że aby mieć lepsze wyniki to chcą codziennie trenować, a wydawałoby się paradoksalnie jest inaczej – trzeba się regenerować, to ważna część planu treningowego ; ) gratuluje Ci tego

    Karol
    http://www.rolewicz.pl

Leave a Comment