3 tygodnie do Marato de Barcelona


Do Barcelony zostały już tylko trzy tygodnie. Trzy tygodnie to 21 dni, a 21 dni to w sumie już całkiem niedużo ;)
Kolejny dość aktywny tydzień za mną. W ciągu tygodnia biegałam dwa razy, raz byłam na treningu na pływalni. Mocno biegowy był jednak weekend. W sobotę  wzięłam udział w zawodach na 5km w ramach kolejnej edycji zawodów „zBiegiemNatury”. Wcześniejsze kobiece spotkanie biegowe było idealną rozgrzewką. Podczas spotkania biegowego zrobiłyśmy 4km, aby potem silną drużyną „Kobiety biegają” wystartować w zawodach. Pogoda była naprawdę wiosenna, dlatego biegło się dobrze. Gdyby nie spore błoto, które wciągało niczym bagno ;) biegło by się jeszcze lepiej.


W ramach niedzielnego długiego wybiegania postanowiłam wziąć udział w II edycji Endu Winter Run, który odbywa się nad poznańską Maltą. Można było pobiec albo dystans 10,8km albo 16,2km. Wybrałam ten dłuższy, ale nie chciałam się jakoś wybitnie ścigać. Chciałam po prostu zrobić długi bieg w nieco szybszym tempie. Pogoda równie piękna i wiosenna jak w sobotę, warunki naprawdę idealne. Jedynym zimowym elementem biegu była jego nazwa – Winter Run ;). Nad Maltę postanowiłam pobiec. Z domu mam około 4km, do stoku, przy którym znajdował się start wyszło dokładnie 6km. 


Myślałam, że w biegu weźmie udział więcej osób, wydaję mi się że biegaczy było mniej niż podczas I edycji biegu. Była jednak silna ekipa Kobiety biegają, której zdecydowanie nie można było nie zobaczyć. Równo o godzinie 11:00 wystartowaliśmy. Dzięki 6-kilometrowej rozgrzewce biegło mi się zadziwiająco przyjemnie. Tempo miałam przyzwoite i nie mogę narzekać. Najgorzej biegło się trzecią rundę, ponieważ jednak większość zawodników wybrała krótszy dystans. Podczas trzeciej rundy miałam wrażenie, że jestem sama na trasie i nie było nikogo, kogo można było gonić. Gdyby nie Breakbot, Broken Bells i Justin Timberlake w słuchawkach, czułabym się samotna mimo tłumu spacerowiczów i rowerzystów. ;)Na metę dobiegłam jako 7 kobieta (spośród 14 kobiet biegnących 16,2km) z czasem 1:28:00 (tak teraz sobie myślę, że mogłam pobiec sekundę szybciej, wynik by od razu ładniej wyglądał). Jak na trening, jestem bardzo zadowolona. Dodatkowym bonusem była nagroda za zajęte miejsce, dlatego bieg uważam za bardzo udany i przyjemny.


Gratuluję również Ani i Asi K. za piękne czasy na dystansie 10,8km oraz przede wszystkim Justynie, Dorocie i Natalii, które dumnie reprezentowały barwy KB. Piękne czasy! Brawa też dla Asi P. – miło było pogadać na żywo!
To w skrócie podsumowanie kolejnego tygodnia. Teraz uciekam jeszcze na sztafetę zorganizowaną przez Night Runnersów, na którą udało mi się zdobyć miejsce startowe. Ale żeby nie było, tam tylko pobiegnę 1km J

Share :
You may also like
Test butów Merrell Bare Access 2
Running
Moje przygotowania do maratonu: 2015 r. vs. 2016 r.
Running - Trening
12 komentarzy
 • lut 25,2014 at 18:41

  słoneczny ten winter :) Gratulacje! Czas super!

  • lut 27,2014 at 09:40

   Dzięki bardzo Emilia :) Mam nadzieję, że taki słoneczny ten nasz winter w tym roku już zostanie ;)

 • lut 23,2014 at 22:27

  Podziwiam, ja padam po 2kilometrach póki co :D

  • lut 25,2014 at 18:43

   kwestia potrenowania i Ty też będziesz robić potem lekko po 10 – 15 km. Ja swoją pierwszą 10 zrobiłam po 1,5 miesiąca trenowania i pamiętam jak dziś jaka byłam z siebie dumna

 • lut 23,2014 at 20:49

  Podziwiam,tyle km nabitych,pięknie:)

  A co to za aplikacji używasz? Ja korzystam z Endomondo ale ostatnio mi szwankowało i nie łączyło z GPS em.

  • lut 23,2014 at 20:55

   Dzięki :) Ja biegam z zegarkiem, który jest na zdjęciu – Nike+ SportsWatch. Na chwilę obecną mi w zupełności wystarczy. Rzadko ale czasami też ma jednak problemy z GPSem

 • lut 23,2014 at 20:32

  Podobają mi się fotki, które umieszczasz. Zastanawiałem czy może też wystartować, ale jednak stwierdziłem, że pierwsze zawody w tym roku to Maniacka Dziesiątka :)

  • lut 23,2014 at 20:37

   Dziękuję, cieszę się, że się podobają. Te dzisiaj wyjątkowo słoneczne i różowe :) Ja też się zastanawiałam, ale w Maniackiej nie pobiegnę, dlatego chciałam się sprawdzić przed Barceloną ;) No i pierwszy medal jest :D

  • lut 23,2014 at 21:28

   Tak, dziś była piękna pogoda :) Zima ma absolutny zakaz powrotu! Chyba, że w grudniu ;)

  • lut 23,2014 at 21:32

   ZGADZAM SIĘ ! ! ! !

 • lut 23,2014 at 18:18

  oj, faktycznie biegowy ten weekend u Ciebie! w sumie mi też udało się nabiegać sporo kilometrów (z okazji pięknej wiosennej pogody nawet nieco mnie poniosło i wyszło więcej niż zaplanowałam:) ), tak więc.. nic tylko się cieszyć:)

  • lut 23,2014 at 20:37

   No właśnie, jak taka pogoda za oknem, to aż żal jej nie wykorzystać :)

Leave a Comment