Wszystko zaczyna się od marzeń.

Moja przygoda z bieganiem rozpoczęła się w podstawówce. Już wtedy miałam za sobą pierwsze starty. Okazało się jednak, że nie jestem szczególnie sportowo utalentowana, ale jak mawiała wuefistka, należę do ambitnych. Kiedy w gimnazjum zaczęłam odnosić swoje małe sukcesy na szczeblu powiatowym, kolejna wuefistka zwerbowała mnie do szkolnego SKSu. Dwa razy w tygodniu wytrwale uczęszczałam na koedukacyjne treningi. Moim przeznaczeniem nie była jednak lekka atletyka. W liceum nadal reprezentowałam szkołę w sztafetach przełajowych, ale nie była to silna reprezentacja. Dlaczego wspominam te szkolne epizody? Z jednego, lecz ważnego powodu. Złapałam biegowego bakcyla. Do kwietnia bieżącego roku moje bieganie nie odbywało się w trybie regularnym. W maju jednak nastąpił przełom. Znalazłam fajne miejsce do biegania, pokonałam pierwsze 5 km i natychmiast pojawił się apetyt na więcej. Kiedy udało mi się przebiec 15 km postawiłam sobie cel, że właśnie w tym roku wystartuję w poznańskim maratonie. Moje dalsze biegowe perypetie, to już odrębna historia.
Pomysł prowadzania bloga i fan page’a poświęconemu bieganiu kobiet kiełkował od jakiegoś czasu, ale dopiero ukończenie maratonu przypieczętowało decyzję o jego założeniu. Chciałabym, aby te wirtualne strony służyły przede wszystkim przepływowi wiedzy i doświadczeń, a także wzajemnemu motywowaniu zarówno dla Pań biegających, planujących zacząć lub powrócić po dłuższej przerwie.
  • http://www.blogger.com/profile/09220986179888179778 Anna Liwia

    Cześć! :) Znalazłam się tu poprzez treningbiegacza.pl – świetny blog, świetne teksty :)Na pewno będę regularnie zaglądać. Zazdroszcze udziału w maratonie w Barcelonie, to musiało być rewelacyjnie przeżycie, zresztą takie też wrażenie daje się odnieść z tekstu :) Ja aktualnie przygotowuje się do pierwszego w życiu półmaratonu 3 maja w ramach Silesia Marathon, a na jesień – jak dobrze pójdzie – marzę o Maratonie Warszawskim :) Pozdrawiam Cię serdecznie!

 

Your browser is out of date. It has security vulnerabilities and may not display all features on this site and other sites.

Please update your browser using one of modern browsers (Google Chrome, Opera, Firefox, IE 10).

X