Mity związane z pielęgnacją ciała

Dzisiaj przedstawiamy mity związane z pielęgnacją ciała. Jeżeli nie jesteście pewne czy coś jest prawdą czy mitem, zadajcie pytania w komentarzach. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości :)

Skóra opalona wygląda zdrowiej.

Ten mit wiąże się z przekonaniem, że kiedy człowiek ma jasną (bladą) skórę to jest chory. Dzisiaj już wiemy, że nie jest to wyznacznik zdrowia, ponieważ na odcień naszej skóry wpływa wiele czynników. Zdrowa skóra to naturalna skóra, która nie jest poddana czynnikom zewnętrznym. Słońce zdecydowanie nie sprawia, że skóra wygląda zdrowiej.

Nie da się zapobiec rozstępom.

Niestety nie mamy możliwości przeprowadzenia testu i sprawdzenia czy rozstępy pojawiłyby się z zastosowaniem kosmetyków i bez nich. Wierzę, że lepiej stosować odpowiednią pielęgnację (zwłaszcza w okresie ciąży) i móc sobie powiedzieć „zrobiłam wszystko, co w mojej mocy” niż później żałować. Kluczowym elementem zapobiegania rozstępom jest masaż skóry.

Im częściej używamy tarki do stóp tym podeszwy stóp lepiej wyglądają.

Im częściej ścieramy naskórek na podeszwach stóp tym szybciej skóra się odnawia i wytwarza się nowy naskórek. Należy znaleźć złoty środek i obserwować kiedy tak naprawdę stopy wymagają takiej pielęgnacji. Pamiętajmy, że często przesuszona skóra sprawia, że chcemy ją usuwać za pomocą tarki. Może warto użyć trochę kremu? :)

Cellulit występuje tylko u osób z nadwagą.

Występowanie cellulitu nie jest związane z wagą, chociaż u osób z nawagą czy otyłych jest on bardziej widoczny.

Do mycia ciała należy używać kosmetyków, które porządnie ją oczyszczą.

Nikt nie jest aż tak brudny :) Im mocniejszy detergent tym bardziej wysuszamy skórę.

Długa kąpiel nawilży skórę.

Długa kąpiel sprawia, że rozmiękczamy naskórek przez co jest on bardziej przepuszczalny i więcej wody ucieka z głębszych warstw skóry. Dodatkowo, do kąpieli używa się kosmetyków z substancjami myjącymi, które zmywają płaszcz wodno-lipidowy skóry, co sprawia, że przesusza się ona jeszcze mocniej. Chcesz nawodnić skórę? Pij wodę :)

Depilacja sprawia, że włosy odrastają szybciej.

Nie jest to prawdą. Rosną z taką samą prędkością. Gdyby była to prawda nasze włosy na głowie po wyjściu od fryzjera osiągałyby spektakularną długość :)

Stosuję prawidłową pielęgnację ciała, a i tak jestem niezadowolona/y z jego wyglądu.

Kosmetyki to tak zwana pielęgnacja zewnętrzna. Na wygląd naszej skóry wpływa również pielęgnacja wewnętrzna, czyli odpowiednia dieta i wysiłek fizyczny. Nie zapominajmy, że skóra to największy organ naszego ciała. Dbając o nie, wpływamy również na wygląd skóry.

Stosowanie olei roślinnych do ciała sprawia, że skóra jest bardzo tłusta.

Jeżeli tak się dzieje, oznacza to, że zbyt dużo oleju jest nakładane na ciało. Oleje roślinne są bardzo wydaje jako kosmetyki pod warunkiem, że nałożymy ich niewielką ilość. Aby ułatwić zadanie, najlepiej rozprowadzić jej zaraz po prysznicu, ponieważ rozmiękczona skóra lepiej je absorbuje.

Używam wyłącznie kosmetyków z apteki lub kosmetyków do pielęgnacji niemowląt, ponieważ są najdelikatniejsze.

Niekoniecznie. Wiele preparatów sprzedawanych w aptekach znalazły się tam przez przypadek i nie można ich mylić z dermokosmetykami. Okazuje się również, że kosmetyki do pielęgnacji niemowląt często zawierają w sobie dość silne substancje myjące, które nawet dla maluchów są zbyt silne. Wszystko zależy od składu preparatu.

 

Natalia

Natalia Skupińska – kosmetolog

REGENERACJA miejskie spa SPOT.

Share :
You may also like
Poznaj biegowy Poznań – wyniki konkursu fotograficznego
Uncategorized
Biegowe prezenty i KONKURS
Uncategorized

Leave a Comment