10 powodów, dla których warto (zacząć) biegać.

Dzisiejszy wpis jest dedykowany przede wszystkim Paniom planującym zacząć przygodę z bieganiem. Przeczytajcie jakie nagrody czekają na Was, w zamian za wytrwałość i konsekwencję.
1. Biegnij po zdrowie. Brzmi trochę jak klisza, ale to święta prawda. Biegając chronisz swój organizm nie tylko przed zwykłym przeziębieniem, ale także niektórymi rodzajami raka (rak piersi, jelita grubego). Bieganie jest jednym z najlepszych ćwiczeń aerobowych, pomagających utrzymać w dobrej kondycji serce i płuca. Dzięki bieganiu spada również ryzyko zawału serca.
2. Bieganie jest doskonałym sposobem na zredukowanie stresu. Wielu biegaczy po długim biegu doświadcza tzw. euforii biegacza. Wszystko za sprawą hormonów szczęścia – endorfin, które wydzielają się podczas wysiłku fizycznego. Osoby biegające regularnie są szczęśliwsze od tych, którzy tego nie robią.  Chcesz być bardziej kreatywna i pełna energii? Biegaj. Wiele naprawdę błyskotliwych pomysłów powstało podczas biegania.
3. Utrata niechcianych kilogramów jest jedną z najczęstszych motywacji dla osób zaczynających przygodę z bieganiem. Słusznie, bieganie jest niezwykle skutecznym sposobem pozwalającym spalić kalorie, a tym samym pożegnać się z nadprogramowymi kilogramami. Bieganie pozwala zbudować także masę mięśniową, a tym samym wzrasta metabolizm spoczynkowy, to z kolei oznacza, że spalamy więcej kalorii nawet, kiedy nie ćwiczymy. Połączenie zdrowej diety i regularnych biegów spowoduje poprawę wyglądu i samopoczucia.
4. Bieganie jest jednym z najtańszych sportów. Aby zacząć, potrzebujesz jedynie parę dobrych butów przeznaczonych do biegania, T-shirt oraz spodenki.
5. Bieganie jest wyzwaniem, które motywuje i daje wiele satysfakcji.
6. Bieganie poprawia koncentrację.
7. Bieganie jest doskonałym sposobem na poznawanie ludzi, w szczególności, gdy jesteś członkiem klubu lub uczestniczysz w imprezach biegowych.
8.  Bieganie łagodzi napięcie przedmiesiączkowe. 
9. Bieganie efektywnie wzmacnia poczucie własnej wartości.
10. Możesz zacząć biegać bez względu na wiek, czy kondycję. Nigdy nie jest za późno. Kto wie, może już niebawem dołączysz do grona maratończyków.

Share :
You may also like
Co się dzieje z naszym ciałem, kiedy biegamy?
Running
Relacja z Marathon du Medoc cz. 2.
Running
1 Comment
  • sie 15,2014 at 20:34

    Mi bieganie pozwoliło na oczyszczenie umysłu. Brzmi jak tekst z ulotki reklamowej ;) ale naprawdę nic tak bardzo nie pozwala na oderwanie się od problemów – jak właśnie bieganie.
    Co ciekawe, przez trzydzieści lat broniłem się przed bieganiem. Dopiero w tym roku ruszyło mnie w końcu i zmierzyłem się z delikatnymi przebieżkami połączonymi z marszem. I jest super!

Leave a Comment