10 mitów związanych z pielęgnacją twarzy

Dzisiaj przedstawiamy dość popularne mity związane z pielęgnacją twarzy. Jeżeli nie jesteście pewne czy coś jest prawdą czy mitem, zadajcie pytania w komentarzach. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

1. Twarz można umyć samą wodą

Niestety, nie można. Tak jak tłustych naczyń nie umyjemy bez detergentu, tak skóry nie umyjemy samą wodą.

2. Cera tłusta nie wymaga nawilżenia

Jak najbardziej wymaga, ale odpowiedniego (zbilansowanego). Sebum nie odżywia w żaden sposób skóry, chociaż powoduje, że nie przesusza się ona szybko. Dlatego najczęściej wystarczają lekkie kremy, ale jednak nawilżające.

3. Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych jest zbędne

Filtry to podstawowy element codziennej pielęgnacji i jeden z najskuteczniejszych środków pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Jeżeli nie stosować ich ze względów estetycznych to chociaż zdrowotnych.

4. Nieważne jaka będzie moja pielęgnacja i tak nie zmienię mojej cery

Można powiedzieć, że cera zmienia się sama wraz z wiekiem. Fachowi kosmetolodzy mogą nam pomóc, aby „zapanować” nad nią, abyśmy czuli się pewnie w swojej skórze.

5. Pod podkład nie ma potrzeby nakładać kremu na dzień

Pomimo, że podkłady obecnie zawierają wiele substancji odżywczych nie spełniają one roli kremu na dzień i nie odżywią jej wystarczająco. Trzeba również wziąć pod uwagę, że np. często dodawana witamina E nie znalazła się w składzie dla poprawy wyglądu naszej skory, ale dlatego, że jest naturalnym antyoksydantem i zapobiega niekorzystnym procesom (psuciu się) danego produktu.

6. Częste zmienianie pielęgnacji jest korzystne dla cery

Aby sprawdzić czy dana pielęgnacja jest dla nas korzystna nie wystarczy jeden dzień czy tydzień. Należy ją utrzymywać przez kilka miesięcy, żeby moc stwierdzić czy ona nam służy. W momencie kiedy co chwilę zmieniamy kosmetyki nie możemy być pewni czy są one dla nas odpowiednie i czy dzięki nim osiągamy satysfakcjonujący efekt.

7. Nie ma znaczenia czym myję twarz

Kosmetyki do mycia twarzy powinny być dostosowane do rodzaju cery. Jedno jest pewne – nie stosuje się silnych substancji myjących (w tym mydeł), preparatów z dodatkiem alkoholu czy spirytusu salicylowego. Niezależnie od typu cery, preparat myjący ma pielęgnować skórę, a nie pogarszać jej stan.

8. Mocne tarcie ręcznikiem twarzy lepiej ją oczyszcza

Takie osuszanie twarzy powoduje, że wykonujemy peeling twarzy za pomocą ręcznika. W dodatku, wykonujemy go codziennie! Najprawdopodobniej skończy się to przesuszeniem i podrażnieniem skóry.

9. Słońce pomaga w pielęgnacji skóry trądzikowej

Owszem, w początkowej fazie słońce pomaga. Niestety przy dłuższej ekspozycji skóry trądzikowej na słońce staje się ona przesuszona, przez co zwiększa się produkcja sebum i powstają nowe wykwity, dlatego słońce nie jest sposobem leczenia trądziku.

10. Nie powinno się usuwać włosów rosnących nad prawidłową linią brwi

Jeżeli owe włosy zaburzają prawidłowy kształt brwi to powinno się je usunąć. Należy robić to umiejętnie, żeby końcowy efekt nie wyglądał sztucznie.

 

Natalia

Natalia Skupińska – kosmetolog

REGENERACJA miejskie spa SPOT.

Share :
You may also like
Walentynki w REGENERACJA miejskie spa?!
Pielęgnacja
SIŁA REGENERACJI
Pielęgnacja
1 Comment
  • sie 21,2014 at 08:23

    Nie na wszystkich pewne rzeczy równo działają więc dla jednych coś może być mitem a ale innych wręcz przeciwnie. Każdy musi wypróbować na własnej skórze: )

Leave a Comment