Pomimo, że są coraz bardziej popularne, część osób na samą myśl o nałożeniu kwasu na twarz ma ciarki i myśli rodem z horroru. Jak można stosować substancję żrącą na skórę?!

Po pierwsze, należy pamiętać, że nie każda substancja, która z chemicznego punktu widzenia jest kwasem, ma właściwości żrące. Dobrym przykładem jest kwas, który za pewne każda z Was miała na skórze – kwas hialuronowy. Jego używanie nie boli, a w dodatku nawilża skórę. Kwas mlekowy również jest częstym składnikiem kosmetyków, które pielęgnują skórę. Mam nadzieję, że nazwa kwas, nie będzie się już Wam kojarzyła z lekcjami chemii, gdzie kwas siarkowy był postrachem dla uczniów.

[gap height=”25″ /]

kwas1

[gap height=”25″ /]

Po drugie, wszystko zależy od stężenia i pH. Dla przykładu, wspomniany już wcześniej kwas mlekowy. Z jednej strony, występuje on w preparatach do higieny intymnej, jednakże służy on również do złuszczania naskórka. Różnica wynika właśnie ze stężenia. Kleopatra kąpała się w mleku, które zawiera kwas mlekowy, a ja z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że 90% kwas mlekowy do kąpieli by się nie nadawał.

Po trzecie – baza, czyli coś, w czym nasz kwas jest rozpuszczony. Na rynku są dostępne różne formy kwasów kosmetycznych. Najpopularniejsze są te na bazie alkoholowej i żelowej. Różnicę widać w działaniu. Forma alkoholowa bardzo szybko się wchłania i częściowo odparowuje, więc działanie jest natychmiastowe i praktycznie nie da się go zmyć. Natomiast żel pozostaje na skórze i zmywamy go swobodnie po określonym czasie, który też ma wpływ na działanie samego kwasu.

Po co właściwie się stosuje kwasy? Inną nazwą dla nich jest peeling chemiczny. Jak sama nazwa wskazuje, służy do usuwania warstwy rogowej naskórka. Jednak w porównaniu do peelingu ziarnistego (popularnego w domowym użyciu), peeling chemiczny wpływa również na elementy skóry. W zależności od rodzaju zastosowane kwasu możemy się skupić na nawilżaniu, usuwaniu przebarwień, wspomaganiu terapii trądziku, wygładzaniu, ujędrnianiu i wiele innych. Regularnie wykonywane zabiegi są świetną terapią przeciwzmarszczkową.

Oczywiście, o dostępności kosmetyku z kwasem decyduje (a przynajmniej powinna), siła jego działania. Preparaty zawierające kwasy dostępne w drogeriach są dopuszczone do użytku dla każdego. Część kwasów producenci dopuszczają do użytku wyłącznie przez kosmetologa, a część przez lekarza. W zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć powinniśmy wybrać jedną z tych grup.

Zabiegi z kwasami wykonywać najlepiej w okresie jesiennym lub wiosennym, ponieważ kwasy uwrażliwiają skórę na działanie promieni UV, co może skutkować powstawaniem przebarwień, większym podrażnieniem skóry czy rozszerzonymi naczynkami w przypadku skór płytkounaczynionych. Po zabiegu należy stosować ochronę przeciwsłoneczną UVA i UVB. Lepsze efekty osiągniemy stosując serię zabiegów w odpowiednich dla zastosowanego kwasu odstępach czasu.

To jaki kwas będzie dla Ciebie najlepszy może nie być łatwym wyborem. Najlepiej zasięgnąć porady kosmetologa, który obejrzy skórę i zadecyduje, który preparat zastosować. Jeżeli miałaś kiedyś wykonany peeling chemiczny i nie byłaś zadowolona z efektu, spróbuj innego rodzaju kwasu, o innym stężeniu. Każdy zabieg na twarz czy ciało powinien być szyty na miarę.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<KONKURS>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Regeneracja ma dla was nagrodę – Zabieg złuszczającym kwasem na twarz, aby go wygrać wystarczy krótko opisać dlaczego to właśnie Ty masz otrzymać zabieg, wiadomość proszę kierować na adres: spot@regeneracja-spa.pl w tytule KONKURS Kobiety Biegają. Na wasze opisy czekamy do końca kwietnia! Na początku maja ogłosimy zwycięzcę

kosmetolog Natalia Skupińska

REGENERACJA miejskie spa SPOT.