Biegowy update!

na-nogi-buty-wloz-pobiegac-idz-pl-ffffff
 

Autor: Magda

Po miesięcznych zmaganiach z egzaminami i totalnym zepchnięciem biegu na życiowy background, wracam do grona biegających. Czerwiec zapowiada się naprawdę ciekawie. Już za tydzień półmaraton w Śremie. W związku z tym, że średni kilometraż w tym misiącu to ok. 25 km tygodniowo, nie nastawiam się na życiówkę. To strasznie deprymujące, kiedy niektórzy biegają 100 km tygodniowo, a ja zrobiłam tyle przez miesiąc. Na domiar złego w maju moje kubki smakowe są wyjątkowo mało wyrafinowane. Szczególnie dobrze tolerują słodycze i inne fast foody. Miewam momenty, kiedy totalnie sobie odpuszczam. Właśnie taki nadszedł. Zaniedbuję wtedy higienę żywieniową i ruchową. Całe szczęście mam całkiem bezczelny zdrowy rozsądek, który od czasu do czasu śle mi dość dosadne upomnienia. Właśnie dostałam jedno, żeby się ogarnąć.
Zaczynam w lipcu treningi do Poznań Maraton. Chcę pobiec na złamanie 4 godzin. Zważywszy na wynik ostatniego półmaratonu, myślę, że jest to całkiem realne. Realizując ów trening, będę biegała średnio 60-75 km tygodniowo przez 12 tygodni. W czerwcu mam z kolei plan robić co tydzień długie wybiegania, które zaniedbałam od kwietnia. Wszakże długie biegi są fundamentem przygotowań do maratonu (truizm). Analizując swoje beztroskie zachowanie sprzed roku, kiedy decyzję o maratonie podjęłam na tydzień przed, nasuwa mi się jeden wniosek. Dzięki długim biegom (20-30 km), które praktykowałam na miesiąc przed maratonem, udało mi się go przebiec w ogóle i to w całkiem przyzwoitym jak na debiut czasie.
Zosia jest w USA i mam nadzieję, że przywiezie nam opis zwyczajów biegowych autochtonów. Trzymam kciuki, żeby udało jej się pobiegać po amerykańskim asfalcie.
Mały offtopic.
Drodzy!
W związku z zapowiadanymi zmianami na blogu (kto wie, może rewolucyjnymi) mam do Was pytania.
Czy macie doświadczenie z WordPressem?
Czy są tematy, o których chciałybyście/chcielibyście poczytać szczególnie często? Apeluję o sugestie.
Możecie nas w komentarzach pokrytykować (byle konstruktywnie), możecie nam wygarnąć co o nas myślicie, możecie napisać, że jesteśmy fajne etc. 


 • http://www.blogger.com/profile/09226909172640097969 Gohs

  Nieeeee, zostańcie na blogspocie! :) Jeśli chodzi o sugestie blogowe, to ja Was czytam od niedawna, ale bardzo mi się tu podoba :)

  Ty się wstydzisz swoich 25km tygodniowo ja z moich 20km jestem dumna :P

  • http://www.blogger.com/profile/18337660682517794661 Magda

   Dziękujęmy :) Też czytamy Twojego bloga i dopingujemy!

   Podoba mi się ostatnie zdanie.

 • http://www.blogger.com/profile/17228291347559191284 drproctor

  No właśnie, zostańcie :-)
  A takie rozbieganie może czasem mieć nieoczekiwane efekty. W zeszłym roku o tej porze, prawie nie trenując poprawiłem życiówkę w Grodzisku (mniej niż minutę, ale zawsze).
  Do zobaczenia w Śremie!

  • http://www.blogger.com/profile/18337660682517794661 Magda

   Na życiówkę nie liczę, ale chciałabym się miło rozczarować. Gdyby była taka temperatura jak dzisiaj odjąć wiatr, to byłoby super! Do zobaczenia!

 

Your browser is out of date. It has security vulnerabilities and may not display all features on this site and other sites.

Please update your browser using one of modern browsers (Google Chrome, Opera, Firefox, IE 10).

X